Turniej Teatrów Jednego Aktora Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

64. OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI

16. "Sam na scenie" Finał Turnieju Teatrów Jednego Aktora     
20-22 czerwca 2019
 


PROGRAM 16. "Sam na scenie"

czwartek, 20 czerwca

OT Rondo i  PTL Tęcza  - prezentacje konkursowe  /wstęp wolny/

 

10.00 OT Rondo

Jan Karol Wiśniewski - woj. lubelskie - POK "Dom Chemika" Puławy

"Pif-paf jesteś trup" (25 minut)

według sztuki Williama Mastrosimone pod tym samym tytułem, w tłumaczeniu Z. Hołdysa
scenariusz, reżyseria - Katarzyna Grudzień

 

10.55 PTL Tęcza

Wiktoria Jankowska - woj. zachodniopomorskie - MOK Police

"Kobieta inicjowana" (15 minut)

na podstawie tekstu "Hell" Lolity Pille, w tłumaczeniu B. Grucy, J. Rembiasz i A. Szubel
scenariusz - Wiktoria Jankowska
reżyseria - Aleksandra Słowińska

 

11.30 OT Rondo

Katarzyna Lewandowska - Wojsko Polskie
Klub 6 Brygady Powietrznodesantowej w Krakowie

"Tybyś" (25 minut)

na podstawie powieści "Kochanie zabiłam nasze koty", "Paw Królowej" Doroty Masłowskiej
i "A ja żem jej powiedziała..." Katarzyny Nosowskiej
scenariusz i reżyseria - Anna Jakubowska, Katarzyna Lewandowska

 

12.15 PTL Tęcza

Martyna Strychalska - woj. wielkopolskie - CK Zamek w Poznaniu

 "ONNA" (30 minut) na podstawie dramatu "Krótka sztuka o zdradzie dla jednej
aktorki" Ołeksandra Irwańca, w
tłumaczeniu K. Kotyńskiej

scenariusz - Martyna Strychalska, Daniel Stachuła
reżyseria - Daniel Stachuła

 

13.00 - 15.00 obiad


15.00 OT Rondo - Inauguracja Festiwalu


15.30 OT Rondo

Paulina Leoniec - woj. mazowieckie - I LO w Sokołowie Podlaskim

"Na cztery" (20 minut)

na podstawie utworu Jarosława Czaplińskiego "Wstręt"
scenariusz, reżyseria - Urszula Kosieradzka

 

16.10 PTL Tęcza

Bartosz Rułka - woj. podkarpackie - I LO w Rzeszowie

"Pojedynek" (20 minut) 

na podstawie powieści Witolda Gombrowicza "Transatlantyk"
scenariusz - Robert Nowak
reżyseria - Robert Nowak, Barbara Maria Płodzień

 

16.50 OT Rondo

Dominika Puc - woj. podlaskie - Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce

"Postrzyżyny" (20 minut)

według powieści Bohumila Hrabala pod tym samym tytułem
w tłumaczeniu A. Czcibor-Piotrowskiego
scenariusz i reżyseria - Joanna Troc

 

17.30 PTL Tęcza

Justyna Sieradzka - woj. lubuskie - Żarski Dom Kultury, ZSE w Żarach

"Shirley Walentine" (20 minut)

na podstawie sztuki Willy Russel pod tym samym tytułem, w tłumaczeniu M. Semil
reżyseria - Emilia Adamiszyn

 

18.00 - 20.00 kolacja


20.00 OT Rondo     

Wieczór mistrzowski Małgorzaty Paszkier-Wojcieszonek

monodram "Słodka"  w  wykonaniu Marty Pohrebny

na podstawie powieści Marii Matios „Słodka Darusia”

/wejściówki do odebrania w Teatrze Rondo/            

 

21.30  OT Rondo – sala prób

Omówienie spektakli konkursowych

 

 

piątek, 21 czerwca

OT Rondo i  PTL Tęcza  - prezentacje konkursowe /wstęp wolny/

 

10.00 PTL Tęcza

Bartłomiej Jaskulski - woj. łódzkie - Łódź

"Tu nie jest tak źle" (25 minut)

na podstawie wspomnień Jerzego Skrzypka
scenariusz i reżyseria - Arkadiusz Jaskulski

 

10.45 OT Rondo

Aleksandra Łazarska - woj. podlaskie - Suwalski Dom Kultury

"Nie dla żartu" (35 minut)  scenariusz autorski

reżyseria - Jolanta Hinc-Mackiewicz

 

11.40 PTL Tęcza

Monika Weronika Mikołajczak - woj. dolnośląskie - MDK w Bolesławcu

„Jingele-Mejdele” (35 minut)

na podstawie powieści Wojciecha Dutki "Czerń i purpura"
scenariusz i reżyseria - Aneta Ćwieluch

 

12.40 OT Rondo

Viktoria Szopińska - woj. pomorskie - Chojnickie Studio Rapsodyczne

"Popatrz na Lusię" (30 minut)

na podstawie powieści Gro Dahle, Svein Nyhus "Grzeczna", w tłumaczeniu H. Garczyńskiej
scenariusz - Viktoria Szopińska, Grzegorz Szlanga
reżyseria - Grzegorz Szlanga

 

13.00 - 15.00 obiad


15.00 OT Rondo

Faustyna Słonka - woj. śląskie - GOK w Jasienicy Filia Mazańcowice

"Księga nieżywków" (20 minut)  

według tekstu "Zgubiono znaleziono" Brooke Davies,  w tłumaczeniu R. Sudóła
scenariusz i reżyseria  - Anna Maśka

 

15.40 PTL Tęcza

Julia Kmiecik - woj. lubuskie - Żarski Dom Kultury  

"Antygona w Nowym Jorku" (20 minut)  

na podstawie dramatu Janusza Głowackiego pod tym samym tytułem
scenariusz - Julia Kmiecik
reżyseria - Julia Kmiecik, Roman Krzywotulski

 

16.20 OT Rondo

 Agnieszka Rajda - woj. śląskie - Raciborskie Centrum Kultury

"Pływak" (30 minut)  

na podstawie tekstu Zsuzsy Bánk pod tym samym tytułem 
w tłumaczeniu E. Kalinowskiej-Styczeń
scenariusz i reżyseria - Grażyna Tabor

 

17.10 PTL Tęcza

Maciej Walter - woj. łódzkie - Pałac Młodzieży w Łodzi

"Munch!" (25 minut)  na podstawie pamiętników E. Muncha

scenariusz - Maciej Walter
reżyseria - Jowita Popow

 

18.00-20.00  kolacja

 

20.00 OT Rondo

Monodram Przemysława Bluszcza

"SAMOSPALENIE – spowiedź oficera SB"

scenariusz i reżyseria – Krzysztof Szekalski

/wejściówki do odebrania w Teatrze Rondo/

 

21.30 OT Rondo – sala prób

Omówienie spektakli konkursowych

 

 

sobota, 22 czerwca

OT Rondo /wstęp wolny/


10.00 - 12.00   

próby do koncertu galowego (uczestnicy konkursu)


10.30 - 11.30   

"Sam na okładce" - spotkanie z Wiesławem Gerasem              

"Symboliczna postać Hamleta jest znakiem firmowym serii wydawniczej..."

 

12.00               

Koncert Galowy przygotowany z uczestnikami festiwalu

- ogłoszenie werdyktu i wręczenie nagród /wstęp wolny/


13.00 - 15.00 obiad

 

18.00               

"Sam na ulicy" - zakończenie festiwalu - ulica Nowobramska

spektakl "NOE" - realizacja i wykonanie Adam Walny
muzyka na żywo - Witold Walny


---------------------------------------------------

16. "Sam na scenie" Finał Turnieju Teatrów Jednego Aktora     
20-22 czerwca 2019
 


Protokół Komisji Kwalifikacyjnej prezentacji konkursowych z nadesłanych nagrań

64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego - Słupsk, 19 maja 2019

FINAŁ TURNIEJU TEATRÓW JEDNEGO AKTORA – 16. SAM NA SCENIE

 

Komisja w składzie:

1. Jolanta Krawczykiewicz   

2. Stanisław Miedziewski

3. Michał Studziński

 

 W kwalifikacjach z eliminacji wojewódzkich za przesłaniem nagrania nominowano
11 spektakli. Komisja Kwalifikacyjna po obejrzeniu wszystkich nagrań postanowiła zakwalifikować do Finału (w kolejności alfabetycznej):

1.  Aleksandrę Łazarską ze spektaklem "Nie dla żartu"  w reżyserii Jolanty Hinc-Mackiewicz

2.  Julię Kmiecik ze spektaklem "Antygona w Nowym Jorku"

      w  reżyserii Julii Kmiecik i Romana Krzywotulskiego

3.  Macieja Waltera ze spektaklem "Munch!"  w reżyserii Jowity Popow


Komisja dziękuje wszystkim wykonawcom, którzy nadesłali płyty życząc jednocześnie wielu sukcesów w pracy artystycznej.

  Słupsk - 19 maja 2019


___________________________________________________________


16. "Sam na scenie" Finał Turnieju Teatrów Jednego Aktora     
20-22 czerwca 2019
 


K O M U N I K A T  O R G A N I Z A C Y J N Y


Biuro Organizacyjne

sprawy wszelkie - Katarzyna Sygitowicz-Sierosławska  692 320 926

próby, program - Michał Studziński  600 075 536

noclegi, technika - Maciej Sierosławski 606 640 157

 

Ramowy program:

20-21 czerwca (czwartek, piątek) prezentacje konkursowe (wstęp wolny)

                                               i wieczory mistrzowskie (obowiązują wejściówki)

22 czerwca (sobota)      10.00 - 12.00 warsztaty i konsultacje z jurorami

                                     10.00 - 12.00 próby do koncertu galowego

                                     12.00 - 14.00 koncert galowy i posumowanie części konkursowej

                                               (wstęp wolny)

                                     18.00   "Sam na ulicy", ul. Nowobramska

 

DOKUMENTY:

Po zakończeniu przeglądów wojewódzkich uprzejmie prosimy o pilne przesłanie drogą elektroniczną w terminie do 8 maja br. kart uczestników zakwalifikowanych do Finału Turnieju Teatrów Jednego Aktora.

Prosimy także o kontakt do wykonawców kwalifikowanych po nadesłaniu nagrania. Zgodnie z komunikatem ZG TKT nagranie musi dotrzeć najpóźniej do 14 maja.

 

AKREDYTACJE:


Informujemy, że wykonawców zakwalifikowanych do finału obowiązuje akredytacja w wysokości 130 zł od osoby. Wpłacić ją należy na konto: 

Zarząd Główny Towarzystwa Kultury Teatralnej, 02-309 Warszawa, ul. Słupecka 9 lok. 3, 

Nr konta 16 2030 0045 1110 0000 0346 5530 (przed rozpoczęciem spotkań finałowych) 

Kopię pokwitowania wpłaty wykonawca powinien mieć ze sobą.


Organizatorzy nie przyjmują odpowiedzialności za niepełnoletnich uczestników. Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w imprezie za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów.

Przypominamy o konieczności zabrania  dokumentu tożsamości potrzebnego do zameldowania.

Akredytację  instruktorów, opiekunów, obserwatorów w wysokości 200 zł od osoby  (pokoje 3-osobowe) należy wpłacić na konto Słupskiego Ośrodka Kultury, ul. Braci Gierymskich 1, 76-200 Słupsk, Nr konta: mBank 84 1140 1153 0000 2182 2100 1001

Pokoje o innym standardzie za dopłatą po uzgodnieniu z organizatorem.

 

WAŻNE:

Wszyscy uczestnicy podlegają klauzuli o zapoznaniu się z regulaminem konkursu i zgodzie na przetwarzanie danych osobowych. Pragniemy zapewnić, że znajdujące się w dyspozycji Słupskiego Towarzystwa Kultury Teatralnej - Teatr Rondo dane osobowe służą wyłącznie celom organizacyjnym i nie zostaną nigdy powierzone podmiotom trzecim.

Kontakt: Teatr Rondo, ul. M. Niedziałkowskiego 5a, 76-200 Słupsk
rondo@sok.slupsk.pl

Komisarz festiwalu - Katarzyna Sygitowicz-Sierosławska

email: kasia-rondo@o2.pl