Protokół

Finału Turnieju Teatrów Jednego Aktora 23. „Sam na Scenie”

71. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Słupsk, 18-20 czerwca 2026 r.

 

Jury w składzie:

Ziuta Zającówna – Przewodnicząca oraz Katarzyna Flader-Rzeszowska, Jolanta Krawczykiewicz, Paweł Drzewiecki, po obejrzeniu 13 spektakli konkursowych przyznało następujące wyróżnienia i nagrody:   

 

Wyróżnienia w wysokości po 750 złotych każde, ufundowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury otrzymują:

- Oliwia Klimkiewicz z Klubu Akademii Wojsk Lądowych im. gen. T. Kościuszki
we Wrocławiu za spektakl „Ciemno, głucho”

- Martyna Andrasz z Młodzieżowego Domu Kultury w Gorlicach za spektakl
„Po co Ci szczęście, skoro możesz być normalna?”

- Alicja Królewicz z Sieradzkiego Centrum Kultury za spektakl „Dotknij mnie”

- Maja Przybyszewska z Młodzieżowego Domu Kultury w Gliwicach za siłę i energię aktorską w spektaklu „Przesłanie. awalentynowicz@solidarność.pl”.

 

Dwie równorzędne nagrody trzecie w wysokości po 1200 złotych każda, ufundowane
ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury otrzymują:

- Weronika Jadwisieńczak z Legnicy za spektakl „Chmura”.

- Stanisław Apostoł z Oddziału Tatrzańskiego PTTK w Zakopanem za spektakl „Mędrole”.

 

Dwie równorzędne nagrody drugie w wysokości po 1500 złotych każda, ufundowane
ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury otrzymują:

Barbara Gembrowicz i Paweł Sroka z Jarosławskiego Ośrodku Kultury
i Sztuki za   spektakl „Urodziny”.

Aleksandra Głowa i Katarzyna Boroń z Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Zabrzu
za spektakl „Dwa światy”.

 

Pierwszą nagrodę w wysokości po 1800 złotych każda, ufundowaną ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury otrzymują:

Emilia Śliwa i Dominika Migoń-Madura z Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębnicy
za spektakl „W moim magicznym domu”
.

 

Nagrody Towarzystwa Kultury Teatralnej – Teatr Rondo ufundowane ze środków Województwa Pomorskiego, za umiejętność współdziałania w procesie tworzenia spektaklu otrzymują:

•          Barbara Gembrowicz i Paweł Sroka za spektakl „Urodziny”,

w wysokości  750 zł, po 375,- każda.

•          Oliwia Klimkiewicz i Magdalena Mielczyk za spektakl „Ciemno, głucho”w wysokości 300 zł,  po 150,- każda.

•          Emilia Śliwa i Dominika Migoń-Madura, za spektakl „W moim magicznym domu” w wysokości 300 zł,  po 150,- każda.

•          Aleksandra Głowa, Katarzyna Boroń, za spektakl „Dwa światy” w wysokości 300 zł,  po 150,- każda.

 

 

Publiczność przyznała swoją Nagrodę – Aleksandra Głowa. Laureatka otrzymuje 1000 złotych, ufundowane ze środków Miasta Słupska (protokół Komisji Nagrody Publiczności z dnia 20.06.2026r.).

 

Jury z satysfakcją stwierdza, że poziom artystyczny tegorocznego Finału Turnieju Jednego Aktora „Sam na scenie” był wysoki. Spektakle poruszyły różnorodnością języków scenicznych, form ekspresji aktorskiej i podjętej tematyki. Wykorzystano elementy performansu, łączono słowo z muzyką i ruchem.  Cieszy nas że Festiwal Sam na scenie nadal jest płaszczyzną wielopokoleniowego spotkania wokół sztuki monodramu. Jury dziękuje instruktorom, reżyserom za ich pracę i prowadzenie wykonawców przez tę wymagającą formę sceniczną. Jednocześnie zachęca tych, którzy nie mają opiekunów artystycznych, by sięgali po merytoryczne i artystyczne wsparcie oraz szukali inspiracji w poezji i literaturze pięknej. Jury zwraca również uwagę na konieczność większej  dbałości o  kulturę słowa, gdyż jak mówił Victor Turner język jest znakiem opisu świata.

Jury dziękuje organizatorom, którzy po raz 23. przyjmują w Słupskim Ośrodku Teatralnym Rondo monodramistów z całej Polski, a także wspierającym ich wolontariuszom. Dziękujemy za ich serdeczność, zaangażowanie i często widoczną wyłącznie zza kulis pracę na rzecz sprawnego funkcjonowania sceny i jej zaplecza oraz profesjonalizm i oddanie, umożliwiające wykonawcom finałowych spektakli realizację pełni założeń artystycznych.

Nagrody   finansowe   zostały   ufundowane   przez   Ministerstwo   Kultury   i   Dziedzictwa Narodowego   z   Funduszu   Promocji   Kultury,   Województwo   Pomorskie,   Miasto   Słupsk  oraz Słupskie Towarzystwo Kultury Teatralnej – Teatr Rondo.

Wszyscy   uczestnicy   71.   Finału   Turnieju   Teatrów   Jednego  Aktora   otrzymali   upominki ufundowane   przez   Miasto   Słupsk   oraz   książki   przekazane   przez   Państwowy   Instytut Wydawniczy, Instytut Witkacego oraz tomiki wierszy darowane przez Marka Zagańczyka.

Protokół sporządzono w trzech jednobrzmiących egzemplarzach.

Na tym protokół zakończono.

                                                                                              

Słupsk, dn. 20 czerwca 2026 r.

 

Decyzja nr 11.26

Dyrektora Słupskiego Ośrodka Kultury w Słupsku

z dnia 20 czerwca 2026 r.

w sprawie przyznania nagrody specjalnej

23. finału turnieju teatrów jednego aktora

71. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

 

 

Za próbę pokazania, że „nie da się otworzyć wszechświata szerzej niż ludzkie ramiona”, za obronę poezji, za podkreślenie, że literatura jest najlepszym schronieniem, za apoteozę książek przyznaję

Pani Martynie Andrasz z Młodzieżowego Domu Kultury w Gorlicach

nagrodę specjalną Finału Turnieju Teatrów Jednego Aktora, „SAM Na SCENIE”

71. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego 18 – 20 czerwca 2026 

Słoik Ogórków Małosolnych, zakiszonych przez Jolantę Krawczykiewicz

dyrektorkę Słupskiego Ośrodka Kultury.




23. Festiwal „Sam na scenie”

Finał Turnieju Teatrów Jednego Aktora 71. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

 

czwartek, 18 czerwca

 

10:00 OT Rondo   

Weronika Jadwisieńczak, woj. dolnośląskie, Legnica

„Chmura” (20’) inspirowane piosenką „Witam w internecie”, słowa i muzyka: Bo Burnham, tłumaczenie: Julia Bielińska

scenariusz i reżyseria: Weronika Jadwisieńczak

 

10:50 TL Tęcza

Miłosz Kucharski, Klub 3 Zamojskiego Batalionu Zmechanizowanego, Zamość

„Monolog znerwicowanego ucznia” (15’) na motywach opowiadania Moniki Popek

pod tym samym tytułem

reżyseria: Miłosz Ferenc

 

11:35 OT Rondo

Oliwia Klimkiewicz (10’), Klub Akademii Wojsk Lądowych im. gen. T. Kościuszki

„Ciemno, głucho” na podstawie II części dramatu „Dziady” Adama Mickiewicza

oprawa dźwiękowa: Konrad Surowiec

scenariusz, scenografia i reżyseria: Magdalena Mielczyk

 

12:15 TL Tęcza

Stanisław Apostoł, woj. małopolskie, Oddział Tatrzański PTTK, Zakopane

„Mędrole” (25’) na podstawie tekstu ks. prof. Józefa Tischnera „Historia filozofii po góralsku”

scenariusz i reżyseria: Stanisław Apostoł

muzyka: Kapela Przewodnicka „Klimka" przy Oddziale Tatrzańskim PTTK

scenografia: Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. A.Kenara w Zakopanem

 

15:00 OT Rondo

Barbara Gembrowicz, woj. podkarpackie, Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki

„Urodziny” (30’),

scenariusz: Rafał Paśko, muzyka: Wiktor Marut

scenografia i reżyseria: Paweł Sroka

 

15:50 TL Tęcza

Emilia Śliwa, woj. podkarpackie, Miejski Ośrodek Kultury, Dębica

„W moim magicznym domu” (25’)

scenariusz: Emilia Śliwa

reżyseria: Dominika Migoń-Madura

 

16:35 OT Rondo

Jakub Lipiński, woj. opolskie, „ALA” Autorskie Licea Artystyczne, Nysa

„WYJŚC!A” (30’) spektakl  autorski inspirowany monologiem „Ride” Elizabeth Woolridge Grant,

w spektaklu wykorzystano muzykę: Łukasza Ciesiołkiewskiego

scenariusz i reżyseria: Jakub Lipiński

choreografia: Jakub Lipiński i Jagoda Tarka

 

20:00   OT Rondo WIECZÓR MISTRZOWSKI

 „Sam na scenie… Wiesław Komasa”  (70’)

Spotkanie, podczas którego publiczność weźmie udział w otwartej próbie do nowego spektaklu aktora pt. „Mieć jak rzeka swoje źródło. Monodram autobiograficzny”, który powstaje z okazji 55-lecia Teatru Monodramu W. Komasy.

/ wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja miejsc, wejściówki do odebrania w OT Rondo/

 

21:30   OT Rondo /sala prób/

Nocne gadanie o monodramie (omówienia spektakli)       

 

 

piątek, 19 czerwca

 

10:00 TL Tęcza

Martyna Andrasz, woj. małopolskie, Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach, Banica

„Po co Ci szczęście, skoro możesz być normalna?” (30’) na podstawie powieści Jeanette Winterson pod tym samym tytułem

reżyseria: Dominika Jodłowska-Kubala, Martyna Andrasz

scenariusz: Martyna Andrasz

adaptacja muzyczna: Tomasz Sztaba

 

10:50 OT Rondo

Alicja Królewicz, woj. łódzkie, Sieradzkie Centrum Kultury

„Dotknij mnie” (25’) na motywach utworu „Głos ludzki” Jean Cocteau,

scenariusz, scenografia i reżyseria: Alicja Królewicz

 

11:35 TL Tęcza

Maja Przybyszewska, woj. śląskie, Młodzieżowy Dom Kultury, Gliwice 

„Przesłanie. awalentynowicz@solidarność.pl” (30’) na motywach książki „Cień przyszłości” Anny Walentynowicz i Anny Baszanowskiej

reżyseria i scenografia: Aleksander Smoliński

 

12:30 OT Rondo

Agata Karpeta, woj. lubelskie, Ośrodek Kultury „Dom chemika”, Puławy

„W mieście ze snu” (25’) scenariusz: Agata Karpeta,

reżyseria: Katarzyna Grudzień

muzyka: Michał Matras, choreografia: Ilona Rogozik

 

15:00 OT Rondo

Arkadiusz Jaskulski, woj. zachodniopomorskie, Młodzieżowy Dom Kultury, Białogard

„CIP, CIP” (30’) na podstawie powieści „Ferdydurke” Witolda Gomrowicza

oraz opowiadania „Nauczyciele” Sławomira Mrożka

scenariusz i reżyseria: Arkadiusz Jaskulski


15:50 TL Tęcza

Aleksandra Głowa, woj. śląskie, Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Zabrzu

"Dwa światy" (30’) na motywach książki Zeinab Hashmat-Pache "Córka dwóch światów"

scenariusz i reżyseria: Katarzyna Boroń

scenografia i rekwizyty: Aleksandra Głowa

 

16:30 17:30 OT Rondo /sala prób/

Jeszcze inspiracja czy już kradzież? Jak legalnie korzystać z cudzej twórczości.” Sceniczne adaptacje literatury i prawo autorskie w praktyce - spotkanie z Markiem Sieradzkim, inspektorem terenowym Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.

 

20:00   OT Rondo

„Solaris” monodram o metafizycznej podróży w głąb siebie w wykonaniu Beaty Niedzieli wg powieści Stanisława Lema (70’). Bałtycki Teatr Dramatyczny w Koszalinie: reżyseria Daria Kopiec, adaptacja Martyna Lechman, scenografia Daria Kopiec, kostiumy Patrycja Fitzet, muzyka Aleksandra Gronowska, video Magdalena Parszewska, choreografia Helena Ganjalyan

/ wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja miejsc, wejściówki do odebrania w OT Rondo/

 

21:30   OT Rondo /sala prób/

Nocne gadanie o monodramie (omówienia spektakli)

 

sobota, 20 czerwca

12:00   OT Rondo

spektakl finałowy  w reżyserii Mateusza Nowaka,  występują uczestnicy FTTJA 71. OKR i goście - ogłoszenie werdyktu i wręczenie nagród

/wstęp wolny/obowiązuje rezerwacja miejsc/

 

19:00   OT Rondo WIECZÓR MISTRZOWSKI

Jan Peszek w monodramie „Scenariusz dla nieistniejącego lecz możliwego aktora instrumentalnego” Bogusława Schaeffera – 50-lecie spektaklu! (80’)

Spektakl będący jednocześnie utworem muzycznym i teatralnym, to popis warsztatowego mistrzostwa, gdzie kreatywność, wyrazisty styl i temperament Jana Peszka przenika się z wyrafinowanym żartem i dość krytycznym spojrzeniem na sztukę współczesną.

/wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja miejsc, wejściówki do odebrania w OT Rondo/








PROTOKÓŁ KOMISJI KWALIFIKACYJNEJ

WYKONAWCÓW NOMINOWANYCH Z ELIMINACJI WOJEWÓDZKICH

na podstawie nagrań w Turnieju Teatrów Jednego Aktora

71. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego z dnia 31 maja 2026

Komisja Kwalifikacyjna w składzie:

·         Małgorzata Paszkier-Wojcieszonek, animatorka kultury, artterapeutka, reżyserka wielu nagrodzonych monodramów, wykładowczyni przedmiotów „teatralnych” Instytutu Pedagogiki w Uniwersytecie Zielonogórskim.

·         Michał Studziński, prawnik z wykształcenia, recytator i monodramista z zamiłowania , od wielu lat związany z festiwalem „Sam na scenie”.

·         Katarzyna Sygitowicz-Sierosławska – instruktorka i reżyserka teatralna, pedagożka, artterapeutka, animatorka kultury, kuratorka „23. SNS”, Prezeska STKT-Teatr Rondo.

Zgodnie z nadesłanymi protokołami z eliminacji wojewódzkich 71. OKR za przesłaniem nagrania nominowano 11 spektakli, Komisja w składzie j.w. po obejrzeniu  wszystkich rejestracji postanowiła zakwalifikować do Finału TTJA w Słupsku następujących wykonawców. Kolejność alfabetyczna:

Stanisław Apostoł, woj. małopolskie, Oddział Tatrzański PTTK, Zakopane

„Mędrole” (25’) na pdst. tekstu Józefa Tischnera „Historia filozofii po góralsku”

Scenografia: Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Zakopanem

Scenariusz i reżyseria: Stanisław Apostoł

 

Barbara Gembrowicz, woj. podkarpackie, Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki

„Urodziny” (30’),

Scenariusz: Rafał Paśko

Muzyka: Wiktor Marut

Scenografia i reżyseria: Paweł Sroka

 

Aleksandra Głowa, woj.śląskie, Młodzieżowy Dom Kultury Nr2, Zabrze

„Dwa światy” (30’) na pdst. powieści Zeinaba Hashmat-Pache „Córka dwóch światów”

Scenariusz: Aleksandra Głowa, Katarzyna Boroń

Reżyseria: Katarzyna Boroń

 

Oliwia Klimkiewicz (10’), Klub Akademii Wojsk Lądowych im. gen. T. Kościuszki

„Ciemno, głucho” na podstawie II części dramatu „Dziady” Adama Mickiewicza

reżyseria Magdalena Mielczyk

 

Komisja dziękuje wszystkim twórcom nadesłanych spektakli, życząc jednocześnie wielu sukcesów w pracy artystycznej.

w imieniu Komisji

                                    Prezes Słupskiego Towarzystwa Kultury Teatralnej - Teatr Rondo

                                    Katarzyna Sygitowicz-Sierosławska




23. "Sam na scenie"

71. OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI - Finał Turnieju Teatrów Jednego Aktora

                                  

Termin: 18 – 20 czerwca 2026 r.

 

Organizatorzy:

Słupskie Towarzystwo Kultury Teatralnej - Teatr  Rondo,

Słupski Ośrodek Kultury,

Zarząd Główny TKT w Warszawie.

 

Patronaty:

Prezydentka Miasta Słupska – Krystyna Danilecka-Wojewódzka,

Marszałek Województwa Pomorskiego – Mieczysław Struk,

Starosta Słupski – Paweł Lisowski.

 

Nagrody finansowe dla laureatów oraz nagrody jubileuszowe ufundowane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego  z Funduszu Promocji Kultury.

 

Wsparcie finansowe i rzeczowe: Województwo Pomorskie, Miasto Słupsk, Starostwo Powiatowe w Słupsku,  Państwowy Instytut Wydawniczy.

 

Partnerzy/Sponsorzy:

Teatr Lalki Tęcza, Słupski Ośrodek Sportu i Rekreacji,  Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, Państwowy Instytut Wydawniczy, Witkac sp. z o.o.

 

(informacje organizacyjne)

Organizatorzy eliminacji wojewódzkich –

Uprzejmie prosimy o przesłanie drogą elektroniczną kart uczestników zakwalifikowanych do Finału Turnieju Teatrów Jednego Aktora w Słupsku niezwłocznie po zakończeniu przeglądów wojewódzkich.  na adres: email (do wyboru): kasia-rondo@o2.pl  lub rondo@sok.slupsk.pl lub stktrondo@gmail.com

 

Wykonawcy rekomendowani dodatkowo –

rejestrację spektaklu przesyłamy na adres mailowy Katarzyny Sygitowicz-Sierosławskiej  kasia-rondo@o2.pl lub rondo@sok.slupsk.pl 

Nagrania – wraz z kartami zgłoszenia – prosimy żeby dotarły do nas do 21 maja, dla województw w których eliminacje odbywają się  po 21 maja (kujawsko-pomorskie, opolskie, pomorskie, warmińsko-mazurskie, świętokrzyskie) prosimy o pilne przesłanie rejestracji, najpóźniej do dnia 29 maja br.

Akredytacja wykonawców zakwalifikowanych do finału wynosi 335zł

Wpłat należy dokonywać na konto Towarzystwa Kultury Teatralnej – 39 1600 1462 1024 2330 3000 0005 przed rozpoczęciem spotkań finałowych. W tytule przelewu należy podać Imię i nazwisko uczestnika oraz NIP instytucji, na którą wystawiona zostanie faktura. Istnieje możliwość wystawienia faktur z 14 dniowym terminem płatności – prosimy o kontakt na adres biuro@tkt.art.pl

 

 

Akredytacja  instruktorów, opiekunów, obserwatorów –

wynosi 430 zł od osoby należy wpłacić na konto Słupskiego Ośrodka Kultury, ul. S. Banacha 17,  76-200 Słupsk, Nr konta: mBank 84 1140 1153 0000 2182 2100 1001, z dopiskiem – „23. Sam na scenie”.

Opłata akredytacyjna obejmuje  wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalu oraz 2 noclegi w pokojach dwuosobowych i wyżywienie tj.  obiad w dniach 18,19 i 20.06 i kolacja w dniach 18 i 19.06.2023

Organizatorzy nie przyjmują odpowiedzialności za niepełnoletnich uczestników. Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w imprezie za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów. Przypominamy o konieczności zabrania  dokumentu tożsamości potrzebnego do zameldowania.

 

WAŻNE

Wszyscy uczestnicy podlegają klauzuli o zapoznaniu się z regulaminem konkursu i zgodzie na przetwarzanie danych osobowych. Pragniemy zapewnić, że znajdujące się w dyspozycji Słupskiego Towarzystwa Kultury Teatralnej - Teatr Rondo dane osobowe służą wyłącznie celom organizacyjnym i nie zostaną nigdy powierzone podmiotom trzecim.

Kontakt  
Słupskie Towarzystwo Kultury Teatralnej - Teatr Rondo,
ul. M. Niedziałkowskiego 5a, 76-200 Słupsk
stktrondo@gmail.com lub kasia-rondo@o2.pl

·         sprawy wszelkie Katarzyna Sygitowicz-Sierosławska  692 320 926

·         technika (kontakt od 8 czerwca)

- światło Maciej Sierosławski 606 640 157

- dźwięk Kamila Bilińska  505 029 793



23. Festiwal Monodramów „Sam na scenie”

Finał Turnieju Teatrów Jednego Aktora 71. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

 

czwartek, 18 czerwca           

10:00 – 13:30 OT Rondo i TL Tęcza - prezentacje konkursowe FTTJA 71. OKR /wstęp wolny/

13:00-15:00 przerwa

15:00 – 18:00  OT Rondo i TL Tęcza - prezentacje konkursowe FTTJA 71. OKR /wstęp wolny/

17:30-19:00 przerwa

20:00   OT Rondo WIECZÓR MISTRZOWSKI

 „Sam na scenie… Wiesław Komasa”  (70’)

Spotkanie, podczas którego publiczność weźmie udział w otwartej próbie do nowego spektaklu aktora pt. „Mieć jak rzeka swoje źródło. Monodram autobiograficzny”, który powstaje z okazji 55-lecia Teatru Monodramu Wiesława Komasy. Próbie towarzyszyć będą komentarze i opowieści aktora.

/ wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja miejsc tel. (59) 8426349, wejściówki do odebrania w OT Rondo/

 

21:30   OT Rondo /sala prób/

Nocne gadanie o monodramie (omówienia spektakli)                  


piątek, 19 czerwca    

10:00 – 13:30 OT Rondo i TL Tęcza - prezentacje konkursowe FTTJA 71. OKR /wstęp wolny/

13:00-15:00 przerwa

15:00 – 18:00 OT Rondo i TL Tęcza - prezentacje konkursowe FTTJA 71. OKR /wstęp wolny/

17:30-19:00 przerwa

20:00   OT Rondo –

„Solaris” monodram o metafizycznej podróży w głąb siebie w wykonaniu Beaty Niedzieli wg powieści Stanisława Lema (70’). Bałtycki Teatr Dramatyczny w Koszalinie: reżyseria Daria Kopiec, adaptacja Martyna Lechman, scenografia Daria Kopiec, kostiumy Patrycja Fitzet, muzyka Aleksandra Gronowska, video Magdalena Parszewska, choreografia Helena Ganjalyan

/ wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja miejsc tel. (59) 8426349, wejściówki do odebrania w OT Rondo/

 

21:30   OT Rondo /sala prób/

Nocne gadanie o monodramie (omówienia spektakli)


sobota, 20 czerwca

12:00   OT Rondo

spektakl finałowy  w reżyserii Mateusza Nowaka,  występują uczestnicy FTTJA 71. OKR i goście - ogłoszenie werdyktu i wręczenie nagród

/wstęp wolny/obowiązuje rezerwacja miejsc/

 

19:00   OT Rondo WIECZÓR MISTRZOWSKI

Jan Peszek w monodramie „Scenariusz dla nieistniejącego lecz możliwego aktora instrumentalnego” Bogusława Schaeffera – 50-lecie spektaklu! (80’)

 

Scenariusz  spektaklu powstał w 1963 w ciągu kilku dni, ale przez długie lata nie był wykonywany, co zresztą kompozytor jakby przewidział nadając mu charakterystyczne dopełnienie. Jest w tym cały Schaeffer z jego wiarą w przyszłość: nie istniejący, lecz możliwy! Pisząc „Scenariusz” i dopełniając go elementami dramaturgicznymi Schaeffer od razu myślał o wykonawcy; był nim Jan PESZEK. Monodram jest grany od 1976, zatem mamy jubileusz - 50 lat.

 

/ wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja miejsc tel. (59) 8426349, wejściówki do odebrania w OT Rondo/





23. SAM NA SCENIE

Ogólnopolski Festiwal Monodramów 18-20 czerwca 2026.


Z wielką radością ogłaszamy !

Nasz wniosek został rozpatrzony pozytywnie !!

Otrzymaliśmy środki na nagrody dla finalistów TTJA 71. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego z Funduszu Promocji Kultury !!!

Dziękujemy Pani Marcie  Cienkowskiej Ministrze Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Jednocześnie informujemy, że rozpoczęliśmy intensywne przygotowania 23. edycji, otrzymaliśmy wsparcie finansowe od Województwa Pomorskiego i Miasta Słupska, czekamy na odpowiedzi od innych darczyńców i sponsorów.

Informacje i szczegóły programu wkrótce na stronie www.sok.slupsk.pl i www.samanascenie.pl